Sunday, October 18, 2009

müşteri hizmetleri

Cumartesi gecesi saat 23 sularında ders çalışmaya kıvranırken, bir ayak yoluna varayım da hacet gidereyim dedim. Hacetimi gidertikten sonra sifonu çekmem ile duş giderinden siyah bir canavarın fırlaması bir oldu kardeşlerim. Duşun içinde siyah sular, kahve rengi partiküller yüzüyor olduğu gerçeği bir yana, etrafı saran dayanılmaz 50 senelik kanalizasyon kokusu,bütün herşeyi son dakikaya bırakmamın zaten alt üst ettiği ruh halimi daha da bir allak bullak etmişti. Hafta sonu idi. Tualetsiz ne yapacaktım 2 gün. Peki bu koku, oh bu koku yok muydu?
Çaresizce ne yapacağımı düşünürken bir yarım saat, bilemedin bir saat geçti. Gece 12 sularında aklımın içinde konut şirketinin web adresi tüm ayrıntıları ile belirdi, adeta bir ampül gibi yandı. Herşeyi düşünen sosyal devlet, o olmasa bile gelişmiş kollektif bilinç bu maduriyete izin veremezdi, vermemeliydi.

Evet haklıydım. Maduriyete geçit yoktu. Saat 1 sularında kapımı tesisatçı abi çaldı. CUMARTESİ GECESİ SAAT 01.00. Elindeki teknolojik alet ile sorunu gidermesi ve banyonun kaba temizliğini yapması yaklaşık 10 dakika sürdü. 40 dakika sonra yatağımda mışıl mışıl uyuyordum değerli kardeşlerim.

Ayrıntıları merak edenleriniz websitesindeki bu tabloyu inceleyebilir.

1 comment:

akay said...

yok ööle bişiy!!! olsa bile anlamsız cumartesi gecesi o saatte elinde çeşitli teknolojik aletleriyle evime noolur tesisatçı bi abi girmesin. bok kokusuyla aylar geçiyo 1-2 gün geçirmek dert olmazdı.

sosyal devletmiş.

by the way did you see that ludicrous last night?